Laster Arrangementer

Avlyst – Pilegrimstur til vakre Hardanger.

DATO

12 juni 2025

KLOKKEN

09:00 - 16:00

STED

Sagbruksveien 2, Son
Hjelp oss å dele

Arrangementsdetaljer

Turen til Hardanger er dessverre avlyst. Dette skyldes uforutsette og triste omstendigheter, med dødsfall i nær familie. Vi beklager dette, og håper å kunne sette opp turen på et senere tidspunkt.

12- 16 juni Bli med på en opplevelsesrik (B)pilegrimstur til vakre Hardanger! Vi reiser med buss denne gangen.

Avreise fra Son kulturkirke kl. 09.00 torsdag 12. juni  
Retur fra Hardanger  mandag 16.juni ettermiddag/kveld. 
Følg med!  Mer informasjon  kommer!
I pilegrimens ånd går vi,busser og kanskje ror vi oss mellom stavkirker, ulike pilegrimsstopp, fjord ,fjell , vakker natur og hyggelig samvær mot Hardanger midt i juni 2025! Vi bor i Herborg Kråkeviks hjembygd Jondal i det fredede herberget Jonatunet. Norge prisbelønte eplesiderier må besøkes og testes, Folgafonna smelter raskere enn noen liker, men er fremdeles et mektig skue som bør oppleves og nabobygdene rundt Jondal har 9000 års menneskehistorie som imponerer med sin historie om et enkelt, men samtidig rikt liv.  Levende bygder som tar oss vel imot og gjerne øser av sin kunnskap og gjestfrihet.

Alle er velkommen til å bli med – Denne turen er for alle, det legges opp til ulike nivåer av fysisk aktivitet slik at du kan delta om du er i superform eller noe mer forsiktig!

Son Kulturkirke, Sagbruksveien 2
Son, 1555 Norge
Detaljer
Inngangsbillett :
Gratis
Arrangør
Pilegrimsgruppa 
E-post: sonpilegrimsgruppe@gmail.com
Tlf:: 901 30 108

Relaterte arrangement